Notka Informacyjna

Strona internetowa jest prowadzona przez Parafię Rzymskokatolicką św. Rocha w Dąbrówce Górnej i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej.

 

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii św. Rocha w Dąbrówce Górnej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

 

KIERMASZOWA ZUPA DYNIOWA Z GRZANKAMI

Składniki:
 1 cebula
 2 ząbki czosnku
 3 łyżki masła
 1 kg dyni
 2 kostki rosołowe
 2 szklanki gorącej wody
 ½ puszki mleka kokosowego (kokosnussmilch)
 magii
 pieprz

Sposób przyrządzenia:
Do garnka włożyć masło, pokrojoną cebulę i czosnek. To wszystko zeszklić na złoty kolor. Następnie dodać pokrojoną dynię w kostkę i 1 szklankę rosołu. Dusić do miękkości. Potem zmiksować blenderem. Dodać drugą szklankę rosołu i ½ puszki mleka kokosowego. Doprawić do smaku magą i pieprzem. Podawać z grzankami i posypać natką pietruszki.