ZUPA – KREM Z CUKINII Z GRZANKAMI

• 1 płaska łyżeczka papryki ostrej w proszku,
• 1 serek topiony,
• grzanki.

Do garnka włożyć masło, pokrojoną cebulę i posiekany drobno czosnek. To wszystko lekko podsmażyć. Następnie dodać obraną i pokrojoną cukinię, pozbawioną dużych ziaren i dusić pod przykryciem aż zmięknie. Następnie wszystko zmiksować i dodać serek topiony (czysty), a potem jeszcze raz wszystko ze sobą zmiksować. W końcu dolać rosołu (kostki rosołowe rozpuszczone w wrzącej wodzie), a na koniec dodać jeszcze papryki w proszku i wszystko doprawić do smaku. Grzanki zrobić według uznania (najlepiej: usmażyć na maśle). Do głębokich talerzy wsypać usmażone grzanki, posypać pietruszką, zalać zupą-kremem i podać do spożycia.