Notka Informacyjna

Strona internetowa jest prowadzona przez Parafię Rzymskokatolicką św. Rocha w Dąbrówce Górnej i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej.

 

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii św. Rocha w Dąbrówce Górnej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

 

ZUPA – KREM Z CUKINII Z GRZANKAMI

Składniki:
• 1,5 kg młodej cukinii,
• 3 łyżki masła,
• 3 duże cebule,
• 3 ząbki czosnku,
• 2 kostki rosołowe drobiowe,
• 4 szklanki wrzącej wody,
• 1 płaska łyżeczka papryki ostrej w proszku,
• 1 serek topiony,
• grzanki.


Sposób przyrządzenia:
Do garnka włożyć masło, pokrojoną cebulę i posiekany drobno czosnek. To wszystko lekko podsmażyć. Następnie dodać obraną i pokrojoną cukinię, pozbawioną dużych ziaren i dusić pod przykryciem aż zmięknie. Następnie wszystko zmiksować i dodać serek topiony (czysty), a potem jeszcze raz wszystko ze sobą zmiksować. W końcu dolać rosołu (kostki rosołowe rozpuszczone w wrzącej wodzie), a na koniec dodać jeszcze papryki w proszku i wszystko doprawić do smaku. Grzanki zrobić według uznania (najlepiej: usmażyć na maśle). Do głębokich talerzy wsypać usmażone grzanki, posypać pietruszką, zalać zupą-kremem i podać do spożycia.