Notka Informacyjna

Strona internetowa jest prowadzona przez Parafię Rzymskokatolicką św. Rocha w Dąbrówce Górnej i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej.

 

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii św. Rocha w Dąbrówce Górnej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

 

TORT RAFAELLO (komunijny)

 

Składniki na biszkopt:
*4 jajka
*8 łyżek cukru
* 8 łyżek mąki
* ½ łyżeczki proszku do pieczenia

 Składniki na masę:
*2 jogurty naturalne (400g)
* 1 cytryna
*100g kokosu
* 100g  cukru
*500g śmietany kremówki
*30g żelatyny

Sposób przyrządzenia:
BISZKOPT: Jajka ubić z cukrem, dodać mąkę z proszkiem i lekko wymieszać, gotowy biszkopt wylać do okrągłej formy i piec w piekarniku 180° 30 minut. Wystudzić.
MASA: Do miski dać jogurty, sok z cytryny, cukier, kokos i wszystko wymieszać. Śmietanę ubić. Żelatynę najpierw namoczyć w małej ilości wody, następnie ją roztopić na piecu. Śmietanę połączyć z uprzednio wymieszanymi produktami. Na koniec do całości dodać żelatynę. Gotową masę wylać na zimny biszkopt. Można dekorować całość wokoło cukierkami Rafaello. Jeśli chcemy ciasto zrobić na blasze, należy podwoić ilość składników.