TORT RAFAELLO (komunijny)

*4 jajka
*8 łyżek cukru
* 8 łyżek mąki
* ½ łyżeczki proszku do pieczenia

Składniki na masę:
*2 jogurty naturalne (400g)
* 1 cytryna
*100g kokosu
* 100g  cukru
*500g śmietany kremówki
*30g żelatyny

BISZKOPT: Jajka ubić z cukrem, dodać mąkę z proszkiem i lekko wymieszać, gotowy biszkopt wylać do okrągłej formy i piec w piekarniku 180° 30 minut. Wystudzić.
MASA: Do miski dać jogurty, sok z cytryny, cukier, kokos i wszystko wymieszać. Śmietanę ubić. Żelatynę najpierw namoczyć w małej ilości wody, następnie ją roztopić na piecu. Śmietanę połączyć z uprzednio wymieszanymi produktami. Na koniec do całości dodać żelatynę. Gotową masę wylać na zimny biszkopt. Można dekorować całość wokoło cukierkami Rafaello. Jeśli chcemy ciasto zrobić na blasze, należy podwoić ilość składników.